Малко известни факти за мравките.

Почти всички колонии мравки имат една или повече полово здрави женски кралици, стерилни женски работнички и мъжки мравки.

Мравките и термитите са сред най-организираните и насекоми, които развиват изумителни тактики за лов и самозащита. Въпреки малкия си размер,…

Летящи инсекти Комари Миризливки Оси Поръчай изтребване

Ефективността им обаче зависи от редовното наблюдение и подмяна на сместа. Затова забърквайте нова смес на всеки няколко дни до отстраняване на проблема с насекомите.

Всичко, което ви трябва за целта е захар, вода, борна киселина, и капачки от бутилки или други малки контейнери, в които да поставите сместа.

Мравките се отличават в своята морфология от останалите насекоми по наличието на начупени антени и метаплеврални жлези и по силно редуцирания втори коремен сегмент (петиола). Трите обособени части на тялото са глава, мезосома и метасома.

Това означава, че трябва да бъдете особено внимателни относно хранителните отпадъци и общата хигиена през седмиците след деня на летящите мравки! Вероятно ще има хиляди гладни нови колонии от мравки около дома ви през това време, така че не трябва да им давате причина да влизат в дома ви.

Етеричните масла като мента, лимон и евкалипт също са добри естествени репеленти за мравки и други насекоми. Капнете няколко капки от маслото върху памучни тампони и ги поставете в близост до местата, където виждате мравки.

В тази статия ще ви разкажем всички характеристики на мравките и какви са разликите с мравката войник.

Прочети също за фараоновата мравка и нейните особености.

Ето защо тези насекоми се движат по свои собствени „пътечки“. Някои от средствата за борба с мравките имат за цел именно да объркат обонянието им и нарушавайки феромонните следи, да прекъснат пътеките им.

Те вече ще са решили дали ще бъдат кралици, мъже, работници или Мравки войници.

? На правилното място сте. В тази статия ще научите всичко, което трябва да знаете, за да се отървете успешно от тези упорити вредители, използвайки методи и средства, които са доказано ефективни.

Класификацията ги определя като семейство безгръбначни; тип членестоноги; клас насекоми с подклас крилати; разред ципокрили.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Малко известни факти за мравките.”

Leave a Reply

Gravatar